KurkZarasams Logo

Kurk Zarasams

Iniciatyvos

Kuriame savo kraštą

Bendraminčių iniciatyvos

Iniciatyvos » Kurk Zarasams

Bagažinių turgus

Jau seniai buvo kabėta ir svajota, kad reiktų pabandyti Zarasuose organizuoti bagažinių turgų. Pirmas bandymas 2022m. rugsėjį – pavyko! Surengtas pirmasis Zarasuose Bagažinių turgus. Po pavykusio pirmojo rugsėjį, antrasis įvyko jau spalį. Bagažinių turguje daiktai keičia savo savininkus, o žmonės gerai leidžia laiką! Bagažinių turguje parduodama viskas, ko nereikia: nuo namų apyvokos daiktų ir drabužių iki įvairių niekučių, rankdarbių, paveikslų, sendaikčių ir pan. Prekybos vieta – nemokama. Norintys prekiauti – kviečiami iš anksto registruotis. 2023m. pavasarį planuojama tęsti šio formato iniciatyvą.

Iniciatyvos autoriai: Aurelija Trimonytė, Modetas Stumbrys

Daugiau
Zarasai Juda Facebook grupė Iniciatyvos

Facebook grupė „Zarasai JUDA”

Socialiniame tinkle Facebook veikianti grupė „Zarasai JUDA“ skirta aktyvaus gyvenimo entuziastams ir norintiems jais tapti. Tai bendruomenė, kurioje dalijamasi sporto renginių, stovyklų, varžybų ar panašių iniciatyvų informacija.

Iniciatyvos autoriai: Modestas Stumbrys

Daugiau
Zarasų bardakas cover

Facebook grupė „Zarasų bardakas”

2020m. socialiniame tinkle pradėjusi veikti grupė „Zarasų bardakas“ yra beveik 5 tūkstančius narių jungianti grupė. Elektroninėje erdvėje Zarasų krašto gyventojai kelia klausimus, susijusius su įvairia netvarka. Reguliariai publikuojama grupėje susikaupusių įrašų apžvalga. Grupė yra savotiška alternatyva nebeveikiančiai Zarasų rajono savivaldybės sistemai tvarkauZarasus.lt. Viešinamas „bardakas“ padeda atsakingiems asmenims greičiau reaguoti.

Iniciatyvos autoriai: Aurelija Trimonytė

Daugiau
Mikrorajono Kalėdos

Mikrorajono Kalėdos

2021m. gimė idėja suburti Zarasų mikrorajono bendruomenę šv. Kalėdų ryto patyrimui. Kaip sumanyta – taip ir padaryta. Šv. Kalėdų rytą vaikai ir saugusieji mikrorajone mėgavosi skania karšta kakava, muzika, vieni kitų atsineštais saldumynais ir, be abejo, – Kalėdų seneliu, kuris lepino vaikus dovanomis. Dovanų maišus Kalėdų seneliui padėjo pripildyti ne kas kitas, o Zarasų krašto gyventojai – atiduotuvės principu į B16 atnešę krūvas žaislų. 2021m. prasidėjusi iniciatyva sėkmingai pakartota ir 2022m. šv. Kalėdų rytą su dar gausesniu būriu Zarasų gyventojų.

Iniciatyvos autoriai: Deimantė Andriuškevičiūtė, Aurelija Trimonytė, Eglė ir Rimvydas Vaitkevičiai, kiti bendruomenės nariai

Daugiau
Eglės namučiai

Eglės namučiai

Eglės namučių šeimyna gimė 2017 metais ežeringame Zarasų mieste. Perėję biurokratijos kalnus, išsėmę kantrybės jūras ir surėmę pečius prastumdę kambarių sienas įkūrėm Eglės namučių šeimyną. Esame namai ne tik čia augantiems, bet ir tiems, kurie jau gyvena savarankiškai. Nes širdyje nėra tokio termino, kaip pilnametystė ir baigta globa. Ką perfiltravome per širdį, su kuo suaugome, tas amžinai mūsų. Aštuoniolika. Tiek vaikų vadina mus mama ir tėčiu.
Dauguma vaikų peržengė mūsų namų slenkstį būdami paaugliai. Džiaugiamės atradę receptą, kuris padeda gyventi ir augti komfortiškai – didelę pagarbą vieni kitiems, šiltą tarpusavio santykį ir tikslą, kad kuo daugiau vaikų negalinčių augti savo biologinėse šeimose rastų namus kuriuose juos besąlygiškai priima ir myli.

Iniciatyvos autoriai: Eglė Vaitkevičienė, Rimvydas Vaitkevičius

Daugiau
Dusetų kūrybos ir tvarumo festivalis Iniciatyvos

Dusetų kūrybos ir tvarumo festivalis

Dusetų kūrybos ir tvarumo festivalis – tai perdirbimo, atnaujinimo dirbtuvės, improvizacijos mokymai su Baliu Latėnu, jaukus koncertas su Emilija Latėnaite ir Juozu Gaižausku, daug skanaus maisto, atiduotuvė ir bagažinių turgelis. Džiaugiamės, kad ši iniciatyva prisideda prie tvarumo ir kūrybiškos vietokūros.

Iniciatyvos autoriai: Agnė Šukštulytė-Pacevičė, Ingrida Tatarūnė

Daugiau
Bee-čiulių vakarienė

Bee-čiulių vakarienė

Bendruomeniška idėja kvietusi susėsti senus ir jaunus prie vieno stalo ir aptarti įvairius tiek visuomenėje, tiek jiems patiems svarbius klausimus. Vakarienės metu gimė naujos draugystės, susitiko skirtingų kartų požiūriai. Bee-čiulių vakarienės iniciatyva vyko kaip Zarasų rajono jaunimo visuomeninių organizacijų sąjungos „Apskritas stalas“ įgyvendinamo projekto „Jaunimas – Zarasams“ pilietinė akcija. Džiugu, kad bendradarbiaujant vieni su kitais gražias idėjas galime paversti realybe.

Iniciatyvos autoriai: Deimantė Andriuškevičiūtė

Daugiau
Salako malūnas cover

Salako malūnas

Griūvantis Salako malūnas didelio entuziazmo ir Europos sąjungos projekto dėka virto jaukia ir autentiška fotostudija. Jos dėka mažame miestelyje atsirado daugiau šurmulio – visą vasarą atgimusio malūno pažiūrėti važiavo smalsuoliai, žurnalistai ir šeimos, bei draugų kompanijos norinčios gražių foto kadrų.
Malūne vykę koncertai ir šventės buvo dovana bendruomenei ir didelis džiaugsmas malūno šeimininkams. Tai dar viena vieta susiburti ir nešti žinią apie nuostabų Zarasų kraštą.

Iniciatyvos autoriai: Eglė Vaitkevičienė, Rimvydas Vaitkevičius

Daugiau
B16 veiklos cover

B16 – erdvė bendruomenės veiklai

B16 duris atvėrė 2021m. vasarą. Čia vyko Zarasų miesto gyventojams skirtas projektas „Draugiška bendruomenė”. Nuo pačių mažiausių iki pačių vyriausių čia buvo laukiami draugiškai kartu praleisti laiko, pabendrauti bei kartu nuveikti įvairiausių veiklų. B16 – tai erdvė skirta tvariai veiklai ir bendruomeninėms iniciatyvoms. Ateiti, būti ir veikti čia gali kiekvienas.

Iniciatyvos autoriai: Aurelija Trimonytė

Daugiau
Šaltupės piknikas cover

Šaltupės piknikas

Tai Šaltupės vaikų svajonė, tvyrojusi Šaltupės ore maždaug nuo 1994m. Po daugelio metų atsiminus svajonę – ji buvo išpildyta. Po pirmo karto norėjosi PAKARTOTI. 2022m. vasarą vyko jau penktasis Šatupės piknikas, kuris subūrė virš 200 draugiškai nusiteikusių dalyvių. Viena vasaros sekmadienio popietė tradiciškai yra kupina pramogų ir įspūdžių visiems – ypač patiems mažiausiems. Šventės rėmėjai – patys gyventojai – Šaltupės pikniko dalyviai ir entuziastai.

Iniciatyvos autoriai: Aurelija Trimonytė

Daugiau
Vietos gamintojų produktų mugė Iniciatyvos

Vietos gamintojų produktų kalėdinė mugė

Pirmoji Zarasų vietos gamintojų kalėdinė mugė į gyvenimą buvo paleista 2021 m. Tuomet į renginį susibūrė daugiau nei 30 vietos gamintojų. Ši mugė skirta Zarasų krašto gamintojų ir jų produkcijos skatinimui.

Iniciatyvos autoriai: Modestas Stumbrys, Ingrida Tatarūnė

Daugiau
Dusetų bendruomenė iniciatyvos

Dusetų bendruomenė

Nuo 2018 m. sujudusi Dusetų bendruomenė į miestelio gyvenimą įnešė daugiau gyvasties. 2018m. socialiniame tinkle Facebook pradėjęs veikti grupė „Dusetų bendruomenės puslapis“ paskatino miestelio gyventojus diskutuoti miesteliui aktualiomis temomis. Visai netrukus – 2019m. atsiradus poreikiui ne tik kalbėti bet ir veikti – įkurta asociacija „Dusetų bendruomenė“. 2021m. šios bendruomenės iniciatyva duris atvėrė ir iki šiol veikia – vaikų dienos centras „Vaikiškų reikalų ministerija“. Dar pernai – pačiame Dusetų centre „Dusetų bendruomenė“ įsikūrė jaukias patalpas ir atvėrė duris bendrystei

Iniciatyvos autoriai: Agnė Šukštulytė-Pacevičė, Ingrida Tatarūnė

Daugiau
Zarasų supynės cover

Zarasų sūpynės

Tai džiaugsmą Zarasų miesto gyventojams bei svečiams teikiantis objektas, kurio rengėjais tapo patys zarasiečiai parėmę sūpynių atsiradimą nebereikalingomis medžiagomis, taip suteikdami jiems antrą gyvenimą. Sūpynės su nuostabiu vaizdu į Zaraso ežerą yra Zaraso ežero pakrantės take einant nuo apžvalgos rato link salos.

Iniciatyvos autoriai: Modestas Stumbrys

Daugiau
Atiduotuvė Zarasuose cover

Atiduotuvė Zarasuose

Atiduotuvė Zarasuose – tai daiktų mainų forma. Nuo 2016 m. socialiniame tinkle Facebook veikianti grupė „Atiduotuvė / Zarasai“ jungia virš 4 tūkstančių Zarasų krašto gyventojų ir svečių, kurie vieni su kitais dalijasi įvairiausiais daiktais. Vienam daikto nebereikia – o štai kitam – dar tikrai pravers. Čia niekas neparduodama – čia tiesiog atiduodama bei dalijamasi. Gyvai Zarasuose vykstančios atiduotuvės jau tapo gražia tradicija, o gyvai vykstančio renginio metu vyrauja bendruomeniška ir pozityvi nuotaika.

Iniciatyvos autoriai: Aurelija Trimonytė

Daugiau
Renginiai Zarasuose cover

Renginiai Zarasuose – portalas

Interneto svetainė, kurioje vartotojai gali nemokamai rasti bei talpinti renginių ir Zarasuose vykdomų veiklų informaciją. Dėl paprasto ir patogaus naudojimo į šią svetainę suteka įvairių organizatorių informacija, kuri nuolat pildoma. Tai didžiausias portalas jungiantis rajono renginius. Visi renginiai renkasi čia.

Iniciatyvos autoriai: Modestas Stumbrys, Donatas Pupeikis

Daugiau
Paslaugos Zarasuose Iniciatyvos

Paslaugos Zarasuose – portalas

2020-2021 m. vykęs projektas „Socialinės ir kitos viešosios paslaugos – ŠTAI ČIA (2 dalis)” sukūrė galimybę trumposiomis SMS žinutėmis informuoti Zarasų miesto gyventojus apie Zarasų krašte vykstančius renginius, parodas ir kitas viešas nemokamas paslaugas. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu informaciją SMS žinutėmis gaudavo visi prenumeratoriai, o pasibaigus projektui SMS žinutės su kvietimu dalyvauti įvairiose veiklose siunčiamos tik senjorams.

Iniciatyvos autoriai: VšĮ “Sprendimų centras” direktorė Aurelija Trimonytė

Daugiau
Šašlykinių festivalis Inicatyvos

Šašlykinių festivalis

Pirmasis Lietuvoje šašlykinių festivalis kviečia kepinių ant ugnies gerbėjus pasivaržyti geriausio šašlyko konkurse, sudalyvauti kepimo paskaitose, pasiklausyti gyvos muzikos ir pabendrauti. Į šį renginį atvyksta ne tik zarasiečiai, bet ir žmonės iš įvairių Lietuvos kampelių.

Iniciatyvos autoriai: Modestas Stumbrys, Ingrida Tatarūnė

Daugiau